שטייגן פורטל עולם התורה
מבזקים
> ציור לפרשת השבוע להורדה!
מאת הצייר ר' יוני גרשטיין הי"ו


 שעון מעורר

פורטל המרצים
המרצים החרדים המומלצים
לזכר מורשת והנצחת
מרן רבי עובדיה יוסף זצוק"ל


פרסום יהודי

עכשיו באתר שטייגן
395 אורחים

שאלות נפוצות

בימים האחרונים עם פרסום דבר פתיחת הרישום למבחני המשנה ברורה 'הלכה לבית ישראל', הגיעו למוקד הרישום המיוחד פניות רבות ושאלות שונות בדבר פרטים שונים הנוגעים לתכנית לימודים זו. על מנת להקל על ציבור בני התורה והמבקשים להירשם ולחסוך מזמנם היקר, אנו מביאים בפניכם את השאלות המצויות המגיעות למוקד הרישום והתשובות להן. לתכנית המלאה לחץ כאן

 
ש. האם יתקבלו הנרשמים לפי סדר הרישום המוקדם יותר יועדף על המאוחר?

ת. אין מוקדם ומאוחר לגבי שיקולי קבלת הנרשמים לתכנית. ההחלטה מי יתקבל תלויה בקריטריונים שיוגדרו ויובהרו בהמשך. אם כי לאור הרישום המוגבר אנו ממליצים להקדים ולהירשם כל זמן שלא יוכרז על הגבלת מספר הנרשמים ותהיה עדיפות מסוימת למקדימים להירשם.

לראש העמוד 
ש. מה הם השלבים הבאים לאחר הרישום?

ת. נרשמים נקלטים במערכת הממוחשבת המיוחדת שהוקמה לתוכנית זו. בהמשך יקבלו הנרשמים את הלוחות המיוחדים, פירוט תכנית הלימוד ומכתב המודיע להם על אישור רישום שעדיין אינו מהווה אישור קבלה לתכנית, במכתב יובהר המשך תהליך הקליטה.

לראש העמוד 
ש. מתי מתחילים הלימודים בתכנית 'הלכה לבית ישראל' ואילו הלכות יילמדו בתחילה?

ת. הלימודים מתחילים בראש חודש אייר אי"ה. המבחן הראשון יתקיים בתחילת חודש סיון. סדר הלימודים יתחיל בלימוד סימן א' שו"ע ומשנ"ב אוה"ח.

לראש העמוד 
ש. האם יהיה ניתן לקבל את 'לקט דברי הפוסקים' שיו"ל ע"י 'דרשו' גם אלו שאינם נרשמים לתכנית?

ת. בשלב ראשון יקבלו אך ורק הנרשמים את לקט דברי הפוסקים של 'דרשו', כמו כן הקובץ הראשון יחולק בכינוס עולם התורה בג' ניסן ביד אליהו. בהמשך תיבדק האפשרות להפצת הלקט גם בחנויות הספרים לכל דורש.

לראש העמוד 
ש. מה הם הקריטריונים להתקבל ל'הלכה לבית ישראל'?

ת. לאחר סיום ההרשמה, ייעשה ניתוח של הנרשמים ומאפייניהם השונים, כמו כן ייבדקו החתכים השונים של הנרשמים ורק על פי נתונים אלו ייקבעו בהמשך הקריטריונים לקבלה לתכנית ייחודית זו.

לראש העמוד 
ש. מתי ייקבע מי התקבל ל'הלכה לבית ישראל'?

ת. אנו נערכים לגיבוש ההחלטות על קבלת הנבחנים עד לחג הפסח הבעל"ט ובהתאם להתפתחות הרישום, קבלת הנתונים וקליטתם במערכת הממוחשבת.

לראש העמוד 
ש. מתי והיכן יתקיימו המבחנים?

ת. המבחנים יתקיימו בימי ו' מדי חודש יחד עם שאר מבחני 'דרשו' על הדף היומי בלמעלה מארבעים המוקדים כיום. יחד עם זאת בהתאם להיקף הנרשמים אנו נערכים להוסיף מוקדי בחינות נוספים על פי הצורך שיווצר כמו גם הרחבת שעות קיום המבחנים במקודים.

לראש העמוד 
ש. האם יש ללמוד את 'הלכה לבית ישראל' דווקא בין הסדרים אי אפשרי ללמוד גם בסדרים?

ת. בהתייעצות עם גדולי ישראל, תכנית 'הלכה לבית ישראל' נועדה להיות כלימוד נוסף בין הסדרים ובכל זמן פנוי שיש לאדם שיוסיף בו לימוד וידיעה, אין ראוי לקבוע לימוד זה באופן מוצהר ע"ח אחד הסדרים, אולם יחד עם זאת וכאמור ניתן ללמוד בכל עת וזמן גם אם במקרים חריגים ומובנים יהיה זה ב'סדרים'.

לראש העמוד 
ש. האם בחורים הלומדים במכינה לישי"ק יכולים להירשם ולהתקבל ל'הלכה לבית ישראל'?

ת. אנו רואים בבחורי המכינות לישי"ק בחורי ישיבה לכל דבר ועניין והם יכולים להירשם ואף להתקבל לתכנית הלימוד והמבחנים 'הלכה לבית ישראל' במסגרת "מילגת בחרו ישיבה קטנה".

לראש העמוד 
ש. בחור הלומד בשיעור ד' בישיבה קטנה, האם נחשב לצורך חישוב המלגה כבחור בישי"ק או בישי"ג?

ת. בחורים הלומדים בשיעור ד' בישיבה קטנה נחשבים כבחורים בישיבה גדולה ב'הלכה לבית ישראל'.

לראש העמוד 
Next Page 

© כל הזכויות שמורות לבעלי התכנים ולאתר שטייגן
עצם הגלישה והשימוש באתר הינו הודאה על הסכמה לתנאי השימוש.התכנים באתר נשלחים ע"י גולשים. אנו עושים את מירב המאמצים לבדוק זכויות יוצרים לתוכן. אם בכל זאת ישנו תוכן השייך לך או שאתה בעל הזכויות או כל תוכן פוגע אנא פנה אלינו דרך "צור קשר"
או בפקס 08-63608080  ונסירו מיידית. תודה על שיתוף הפעולה.
שותפים לאחזקת האתר:  
בסיוע עמותת חינוך וסיוע באהבה מ.ע. 580418440
אחסון אתרים יהודי מתקדם ציוד משרדי לעסקים אנטי וירוס

בניית אתרים בניית אתרים